YENİ
23 Mart 2020'de eklendi

ATOMLAR ve MOLEKÜLLER

ATOMLAR ve MOLEKÜLLER

Yaşadığımız çevrede bulunan hava  ağırlıklı olarak nitrojen , Oksijen, Argon, ve Karbondioksit gazlarının karışımından oluşur. Hava kirliliğine de sebep olan karbondioksit bir karbon atomu ile iki oksijen atomunun kimyasal bir bağ ile birleşmesi ile oluşur. Atomlar maddenin temel yapı taşını oluşturan parçaçıklardır. İki yada daha çok atomun bir araya gelmesiyle belli bir geometride birleşen moleküller oluşur.

Çevremizdeki maddelerin özellikleri onları oluşturan atom ve moleküllere bağlıdır. Bu nedenle korbondioksit gazının özellikleri korbondioksit moleküllerinin yapısına bağlıdır.

Element ve molekülleri tanımladıktan sonra kimyanın tanımını yapabiliriz. Kimya, atomların ve moleküllerin davranışlarını inceleyerek maddenin yapısını araştıran bilim dalıdır.

Başlıklar: , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

22 Ocak 2018, 07:19

DEĞERLİ METAL ANALİZLERİ: PLATİN

HERHANGİ BİR SÜLFÜR KONSANTREDE PLATİN MİKTARININ TAYİNİ Herhangi bir sülfür konsantrede platin miktarının belirlenmesi Pitts  ve çalışma arkadaşları tarafından detaylıca çalışılmıştır. Hava-asetilen karışımında kompleks bir çok anyonik ve katyonik girişim not edilmiştir. Bunların üstesinden gelinebilmesi için bütün durumlarda lantanyum (son çözeltide % 0.2 olacak kadar) eklenmelidir. Yüksek sıcaklıklarda nitröz oksit...

Devamını Görüntüle